Haber

50 yaşındaki hastanın burnundan 8 santimetrelik kitle çıkarıldı

Yozgat Şehir Hastanesi’ne nefes darlığı şikayeti ile gelen hastanın burnundan 8 santimetrelik kitle ameliyatla çıkarıldı.

Yozgat Kent Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) polikliniğine nefes almada güçlük şikayeti ile başvuran 50 yaşındaki erkek hastanın burnunda 8 santimetre uzunluğunda kitle tespit edildi.

Göz ve beyin duvarına dayalı 8 santimetrelik kitle KBB Uzmanı Op. Dr. Mustafa Rehan tarafından yaklaşık 5 saat süren bir operasyonla alındı. Hasta tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu edildi.

Operasyonun yaklaşık 5 saat sürdüğünü söyleyen Op. Doktor Rehan dedi ki:

“50 yaşında erkek hastamız burun tıkanıklığı şikayeti ile geldi. Muayenede bu tıkanıklığın nedeninin burun eti veya kemiğin eğriliği değil, bir kitle olabileceğinden şüphelendik. Hemen tomografi ve MR çektirdik. Kitlenin yeri ve büyüklüğü nedeniyle hastamızın ameliyatı sıkıntılı geçti. Kitle 8 santimetre büyüklüğündeydi. Konumu, kafa tabanı ile göz kemiklerinin birleştiği yere bağlıydı. Ameliyatımız çok başarılı geçti. Yüzde rastgele bir kesi oluşturmadan kitlenin tamamını burun içinden tek bir kesi olarak çıkardık. Hastamız taburcu oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu