Teknoloji

6G atılımı Çin’den geldi… Lider olmak istiyor!

China Unicom, bu yıl 25-26 Mart tarihlerinde her yıl düzenlenen Çin Kalkınma Forumu’nda 6G teknolojisinin geliştirilmesi ve uygulanmasına yönelik takvimini açıkladı. China Unicom Genel Müdürü Liu Liehong, Çin’in 6G alanında diğer ülkelerin önüne geçmesine katkı sağlayacaklarını söyledi.

2030’LAR DEĞERLİ BİR ADIM OLARAK GÖRÜLÜYOR

China Unicom araştırma ve geliştirme sürecini 2025 yılına kadar tamamlamayı beklediğini belirten Liu, amaçlarının önümüzdeki iki yıl içinde 6G teknolojisine sahip ilk uygulamaları hayata geçirmek olduğunu açıkladı. Kesin amaç, onu önümüzdeki on yılda, yani 2030’larda kitlelere ticarileştirmek.

KÜRESEL ALANIN BAŞKANI OLDUĞUNU AÇIKLANDI

Forum kapsamında Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Jin Zhuanglong da bir konuşma yaptı. küresel bağlamda 6G araştırma ve geliştirme hızı konusunda öncülük ettiğini vurguladı.Jin, ülke, 5G ağlarının yaygınlığı ve taşınabilir uygulamaları açısından diğer ülkelerin önündedir.bana hatırlattı.

Diğer ülkenin diğer iki ana operatörü olan China Mobile ve China Telecom, 6G teknolojisine yönelik araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürüyor. Son yıllarda şirketler, bir an önce geleceğe odaklanmak için ülke çapında 5G altyapılarının dağıtımını hızlandırdı.

 

KAYNAK: HABER7, ÇİN ULUSLARARASI RADYO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu