Haber

AK Partili Çelik’ten Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesine ilişkin 88. Yıl Mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 88. yılında yaptığı konuşmada, “Kadınlara bu hakkı vererek eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasına en büyük katkıyı birçok ülkeden önce Cumhuriyetimiz yapmıştır. dünyada.” terimini kullandı.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutlayarak, 5 Aralık 1934’te Atatürk’ün büyük vizyonuyla kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiğini hatırlattı.

“Cumhuriyetimiz dünyanın birçok ülkesinden önce kadınlara bu hakkı tanıyarak eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasına en büyük katkıyı yapmıştır” diyen Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakan ve cumhurbaşkanı olarak eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasına yönelik reformların uygulanmasına öncülük ettiğini belirtti. eşitsizlikler

Ömer Çelik, “Yine de kadın temsilinin güçlenmesi için en güçlü desteği vermeye devam ediyor. AK Parti olarak dünyanın en büyük kadın hareketlerinden birine sahip olmanın gururunu yaşıyoruz. İnsani haklar için çalışmaya devam ediyoruz. Dünyanın her yerinde haklarından mahrum bırakılan kadınların durumu.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu