Haber

ÂLÂ Parti’den dikkat çeken açıklama: Seçim ikinci tipe düşerse…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkarak 6 Masa’dan ayrıldı. İYİ Parti’nin bundan sonra nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusu olurken dikkat çeken bir açıklama geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Başdanışmanı Turhan Çömez, Halk TV yayınında, DÜZGÜN Partisi’nin olası ikinci seçimde Erdoğan-Kılıçdaroğlu arasında oynanacak yarış için nasıl bir strateji izleyeceği sorulduğunda, “Siyaset çözüm sanatıdır. Sonuç ister. Erdoğan rejimini tek güçlü adayla devirmeye devam etmek istiyoruz. Ara formülle masanın bir arada kalması demokrasi açısından önemli. Seçim ikinci tura kalırsa , tüm desteğimizi Erdoğan’a akıtacağız.”cevabı verdi.

“SÜREÇ DAHA DİPLOMATİK YÖNETİLEBİLİR”

Cömez dedi ki:

“Süreç daha diplomatik ve daha uyumlu yönetilebilirdi. Hala bu şans var mı, ben hala bunun şans olduğunu düşünüyorum.

“SÖZLEŞME METİNİNE UĞRADIK”

Bakmamız gereken Türkiye’nin geleceğidir. Kurulduğu günden bu yana yapılan tüm çalışmalara ve masanın yaptığı açıklamalara bağlıyız. Yapılan tüm işleri çok pahalı buluyoruz. Yüzlerce sayfadan oluşan anlaşma metnine sonuna kadar bağlıyız ve onu savunuyoruz. 26 Ocak tarihli görüşmede denildi ki; Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesinde 6 liderin ortak karar alacağı ve bunun dayatma mantığıyla yapılmayacağı vurgulandı.

“AKŞENER PARTİMİZİN GÖRÜŞLERİNİ AÇIKLADI”

Akşener bey ben aday değilim dedi. İkincisi, ortak bir karar alınması gerektiğini ve ortak bir zeminde hareket etmemiz gerektiğini her zaman vurguladı. Dayatmalara itiraz ettiğini ve noter olmadığını defalarca dile getirdi. Son toplantıda bir adaylık söz konusuydu. Sayın Akşener partimizin görüşlerini ortaya koydu.

“ANKET SONUÇLARINDA VERİLER BİRAZ TUTUKLU”

Anket sonuçlarımızdaki veriler biraz tereddütlü. 28 Şubat bildirisini vurgulayarak anket daveti yaptık. Her bir tarafın önerdiği bir anket şirketi tarafından yapılacak anketlerin ortalamasının alınması önerildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu