Teknoloji

Apple Podcast’ler İçin Büyük Bir Güncelleme Yaptı!

Apple Podcasts servisi, podcast dinleme deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak yeni özellikleri kullanıcılarına sundu. Yapay zekaya dayalı otomatik transkript oluşturma özelliği sayesinde podcast yayıncıları kendi transkriptlerini sağlama seçeneğine sahip olacak. Apple’ın otomatik olarak oluşturduğu transkriptleri kullanmaları için başka bir seçenek oluşturuldu.

Apple şirketi, ses içeriğini kullanıcıların kullanımına metin olarak sunarak erişilebilirliği artırmaya karar verdi. Artık dinleyiciler podcast oynatılırken aynı anda transkripti okuyabilecek veya transkriptlere doğrudan bölüm sayfalarından erişebilecek.

Apple Podcast Güncellemesi İçin Adımları Paylaşıyor

Şartlar ve koşullar aşağıdaki şekilde güncellendi;

Bu yeni özelliklerle birlikte Apple da kararlarını ve koşullarını güncelledi. Podcast yayıncılarının, Apple Podcasts Connect’e erişimlerine devam edebilmeleri için bu yeni kararları ve koşulları incelemeleri ve kabul etmeleri gerekir.

Apple podcasters programına ilişkin güncellemeler şu şekilde duyuruldu;

Abonelik hizmeti sunan yayıncılar, Apple Podcasters Programı kapsamında güncellenen Podcasts sözleşmesini incelemek ve kabul etmekle yükümlü hale geldi. Bu özellik; Abonelik modelini kullanan yayıncıların değişen koşullara hızla uyum sağlamasını ve dinleyicilerine kesintisiz hizmet vermeye devam etmesini sağlayacak bir adım olacak.

Apple şirketinden yapılan açıklama şu şekilde:

“Merhaba,

Apple Podcasts kullanıcılarının podcast’lerimize daha kolay ulaşabilmesi için yayınlarımıza transkript ekliyoruz. Dinleyiciler, podcast’iniz oynatılırken aynı anda transkripti okuyabilecek veya transkripsiyona bölüm sayfanızdan erişebilecek.

Apple Podcasts programlarınız için otomatik olarak transkript oluşturup bunları size gösterecek veya kendi transkriptinizi sağlayabilirsiniz. Yeni özelliğimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu güzelleştirmenin bir modülü olarak kararlarımızı ve koşullarımızı sizler için güncelledik. Apple Podcasts Connect’e erişmeye devam etmek için oturum açarak hüküm ve koşulları inceleyip kabul etmeniz gerekir.

Özellikle, Apple Podcasters Programı kapsamında bir abonelik sunacaksanız, Apple Podcasts Connect’teki Sözleşmeler sekmesini ziyaret ederek güncellenen Podcasts Sözleşmesini inceleyip kabul etmeniz gerekir.

Yazıda da belirtildiği gibi yeni güncelleme bilgilerini kullanıcıları ve meraklılarıyla paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu