Haber

Bakir İzzetbegoviç’ten Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek çağrısı: Boşnaklara ve Bosna Hersek’e sahip çıkıyor

ensonhaber.com

Türkiye’de seçim heyecanı yaşanıyor.

Milyonlarca seçmen, ülkenin kaderini belirlemek için 14 Mayıs’ta sandık başına gitmeye hazırlanıyor.

Süre yaklaştıkça sahada ve sosyal medyada heyecan artıyor.

Bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a takviye mesajlar gönderiyor.

Bosna Hersek’ten bir takviye daha geldi.

Balkanlardan destek

Bağımsız Bosna Hersek’in bilge lideri Aliya İzzetbegoviç’in oğlu Bakir İzzetbegoviç, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın ” Yedi Sevilenisimli eseri sosyal medyada paylaştığı görselle destekledi.

İzzetbegoviç yaptığı paylaşımda, “ Sevilir, Recep Tayyip Erdoğan abi çok sevilir”sözlerinde bulundu.

Son olarak Demokratik Hareket Partisi (SDA) Genel Lideri İzzetbegoviç, 14 Mayıs seçimlerine bir kez daha değindi.

“Türkiye, Erdoğan liderliğinde güçlü bir uluslararası aktör haline geldi”

Türkiye’de yaşayan Boşnak asıllı vatandaşlara mektup gönderen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı takviye kuvvet vermeye davet eden İzzetbegoviç, şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’nin değerli Boşnak asıllı vatandaşları, yaklaşan Türkiye Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tarihi bir dönüm noktası olacağının hepimiz farkındayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin her alanda yeniden dirilişinde ve yükselişinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oynadığı süper rolü sanırım çoğunuz biliyorsunuzdur. Kardeş Türk halkı ve devleti, Sayın Erdoğan’ın önderliğinde kendi onurunu ve özgüvenini daha da pekiştirmiş, demokrasisini güçlendirmiş, uzun vadeli kalkınmayı garanti eden tazminat sistemini yenilemiştir.

Türkiye, ekonomik olarak geri kalmış bir ülke konumundan güçlü bir dünya ekonomisi olma yolunda kısa sürede önemli mesafeler kat etmiştir. Hızlı altyapı çalışmaları, endüstriyel gelişme, eğitim reformları, güçlü ordu ve savunma sanayi buna tanıklık ediyor. Geçmişte uluslararası ilişkilerde edilgen bir nesne konumuna indirilmeye çalışılan Türkiye, Erdoğan’ın liderliğinde büyük küresel kararların gafil avlanamayacağı güçlü bir uluslararası aktör haline geldi.

“Balkanlar’daki tüm devletlerle dostane ilişkiler kurmayı başarıyor”

Türkiye’nin bu konuma gelmesi, kendine olan güvenini hızla tazeleyen ve değerlerini benimseyen tüm İslam alemini derinden etkilemiştir. Sayın Erdoğan liderliğindeki güçlü ve gelişmiş Türkiye Cumhuriyeti, Balkanlar’daki bağlar açısından da çok değerli bir unsurdur. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balkanlar’daki tüm devlet ve halklarla işbirliği ve dostluk ilişkileri kurmayı başarmakta ve bu vesileyle istikrar ve barışın korunmasına büyük katkılar sağlamaya devam etmektedir.

“Sizi Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmaya davet ediyorum”

Özellikle büyük Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dostluğuna Bosna Hersek ve Sancak’taki Boşnaklar şahitlik ediyor. Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin sağladığı büyük takviye ve yardımlar Bosna Hersek ve Boşnaklar için hayati önem taşıyor. Türkiye’nin Bosna Hersek’te gerçekleştirdiği projeler burada sayılmamaktadır.

Bunun yerine sözümü kısa ve öz bir şekilde tutacağım: Recep Tayyip Erdoğan merhum Aliya İzzetbegoviç’in emanetini yerine getiriyor, çünkü o samimi ve kardeşçe Boşnaklara ve Bosna Hersek’e sahip çıkıyor. Sevgili Boşnaklar, sizi yaklaşan seçimlerde oy hakkınızı kullanmaya ve Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemeye davet ediyorum. Çünkü Türkiye’nin Recep Tayyip Erdoğan’a ihtiyacı var ama Bosna halkının ve Bosna Hersek’in de buna ihtiyacı var.

kuluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu