Ekonomi

Büyük Birlik Partisi 28. dönem milletvekili aday listesini YSK’ya sundu.

Büyük Birlik Partisi (BBP), 14 Mayıs Pazar günü yapılacak 28’inci Milletvekili Seçimi’ne katılmak için aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis ve beraberindekiler, aday listesini YSK Genel Başkanı Ahmet Yener’e teslim etti.

Yelis, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, BBP’nin 30 yıllık siyasi yaşamının seçimlere girerek milletin teveccühünü kazanmak için çalıştığını belirtti.

Ahmet Yelis dedi ki:

Cumhur İttifakı ile 2018 yılında seçime girdiğimiz günden bu yana yaptığımız çalışmaların Türk devletinin bekası, milletin huzur ve refahı adına yapıldığını gördük ve seçimlere tek başımıza girmiş bulunmaktayız. Büyük Birlik Partisi.

Cumhur İttifakı, AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Büyük Birlik Partisi ve Refah Partisi’nden oluşuyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır ve biz Büyük Birlik Partisi olarak bu seçimlerde ilk nesilde Cumhurbaşkanımızı yeniden seçeceğine inanıyoruz ve bir kez daha milletimizin huzuru ve refahı için çalışmaya devam edeceğiz. devletimizin hizmetinde.

“En yüksek oyu alacağımıza inanıyoruz”

BBP olarak siz değerli adaylarımızla milletimizin huzuruna çıkacağız. BBP olarak hayata bakmanın, dertlere bakmanın, inançlara bakmanın en üst noktası olarak gördüğümüz için bu ittifakta yer aldık. BBP isim ve amblemi ile en yüksek oyu almayı umduğumuz için seçime tek başımıza girdik.”

Yelis, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi için başta BBP Genel Başkanı Mustafa Destici olmak üzere tüm adayların seçim propagandası yapacaklarını belirtti.

Destici’nin İstanbul 1. Bölge’den milletvekili adayı olarak yarışacağını belirten Yelis, İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanvekili İstanbul’dan Sultan Selim Şimşek, Prof. Tunceli’li ve eski Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Sivas’ta BBP listesinde 1. sıradan yer alıyor.

bergamahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu