Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 28 Mayıs mesajı: Hep birlikte “yeter” diyeceğiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs’ta yapılacak seçimlere ilişkin sosyal medya hesabından yayınladığı yeni mesajında, “İnşallah 28 Mayıs’ta bu kibir abidelerine hep ‘yeter’ diyeceğiz.”

Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

Anadolu irfanının simge isimlerinden merhum Neşet Ertaş’ın içimizi titreten o hoş türküsünü siyasette rehberimiz edindik.

“Dost denemezse ulaşılmaz” dedik, “Rızasız bahçenin gülü söylenemez” dedik, “Gönülden kalbe bir yol var görür görmez” dedik. .

Aziz milletimizle aramızda kurduğumuz “gönül köprülerinin” sarsılmasına asla izin vermedik.

Hayatımızın her aşamasında milletimizle hep sevgi ve kardeşlik diliyle konuştuk. Ama vatandaşa tepeden bakanlar bunu asla göremedi, anlayamadı. Siyasi tercihleri ​​nedeniyle depremzedelerimizi linç edenler bu sırra asla ulaşamadılar.

Başarısızlıklarının sebebini kendilerinde aramak yerine hep insanımızı suçladılar. Ne yazık ki “yol kazası” olarak gördükleri çok partili demokrasiye geçtiğimiz 14 Mayıs 1950’den bu yana bu kötü huylarından bir türlü vazgeçmiyorlar.

Bugün de aynı kibirli tavrı inatla sürdürüyorlar. Sandıkta ortaya çıkan iradeye saygı duyacaklarına halkımıza “cahil” diyerek hakaret ve tahrik etmektedirler.

Hayatlarında bir kez olsun kendilerine “biz nerede yanlış yaptık” sorusunu sormazlar. Milletin gönlünü kazanmak yerine, nefret söylemini benimseyip kaygı siyaseti izleyerek vatandaşın ve gençlerimizin oy kazanabileceğini düşünüyorlar. İnşallah 28 Mayıs’ta bu kibir abidelerine hep “yeter” diyeceğiz.

85 milyon olarak sandığımıza, irademize ve geleceğimize sahip çıkacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu