Haber

Cumhuriyet İlçelerinde ders kayıtları başladı

Gaziemir Belediyesi’nin kadın ve çocukların sosyalleşmesine ve kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla hizmet verdiği Cumhuriyet Mahalleleri’nde kurs kayıtları başladı. Kayıtlar 15 Eylül’de sona erecek.

Gaziemir Belediyesi’nin kadınların ekonomik ve sosyal hayatta daha aktif olmaları için hizmet verdiği, kadınların bakış açısını geliştirmeye yönelik eğitim ve seminerlerin düzenlendiği Cumhuriyet Mahalle Evleri’nde çocuklara ve kadınlara yönelik düzenlenen kurslar için kış dönemi kayıtları başladı. Kurslara katılmak isteyenler kimlik fotokopisi ile ikametlerine en yakın mahalle konutuna giderek kayıt yaptırabilecekler.

İlçe konutlarında İngilizce, satranç, akıl ve zeka oyunları, fotoğrafçılık, eğlenceli matematik, eğlenceli haritalar, bilim atölyesi, yaratıcı yazarlık, hızlı okuma, birinci sınıflara okuma-yazma öğretimi, çocuklara ideoloji, halk oyunları ve çağdaş dans kursları düzenlenecek. Bu kurslar çocukların bireysel gelişimlerine katkı sağlayacaktır.

Kadınlara yönelik kış döneminde kırkyama, ahşap boyama, odun yakma, mum ve sabun yapımı, kabak nakışı, takı tasarımı, örgü, kaat, eva çiçek yapımı, tel kırma, fotoğrafçılık, minyatür, amigurumi, sepet dokuma, Afrika sepeti, Keçe peri bebeği yapımı, geri dönüşüm, patchwork, pilates, okuma yazma, makrome, taş boyama, hasta ve yaşlı bakımı, nakış, yüz yogası ve dantel melekleri konularında eğitim verilecek. Kurslara katılan kadınlar hem sosyalleşecek hem de kurslarda ürettikleri eserleri satarak aile ekonomisine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşayacaklar.

Çocuklara özel atölyeler
Cumhuriyet Mahallelerindeki çocuklara yönelik düzenlenen kursların yanı sıra Merkezi Çocuk Atölyeleri de düzenlenecek. Bu atölyelerde çocuklara İngilizce, fotoğrafçılık, eğlenceli matematik, akıl ve zeka oyunları, eğlenceli haritalar, satranç, hızlı okuma, yaratıcı yazarlık, çocuklar için ideoloji, bilim atölyesi, okuma yazma öğretimi konularında eğitim verilecek. Kurslara katılacak çocuklar bilim ve sanat yoluyla kendilerini geliştirmenin mutluluğunu yaşayacaklar. Bu atölyelere katılmak isteyenler Gazi Mahallesi 14 Sokak no:1 daire 204 Gaziemir Ofism İş Hanı’nda bulunan kurs merkezini ziyaret ederek kayıt yaptırabilirler. Kayıtlar 15 Eylül’de sona erecektir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habergelendost.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu