Haber

DEM Parti’den Akşener’e ‘erkekçe siyasi cinayet’ cevabı: Tek tek itiraf ediyorlar

DEM Partisi Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in “erkekçe siyasi cinayet” sözlerine tepki gösterdi.

Sivas’taki aday tanıtım toplantısında konuşan Akşener, Ankara’da suikast sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in ailesini anlatırken, şunları söyledi: “Geçmişimizde siyasi cinayetlere tanık olduk ama bunlar Cesur. O yüzden hiçbirimiz korkmuyorduk ama o çocuğun babasını öldürenler tacirlerdi, tacirlerdi.” ” dedi.

‘Cesaretiniz batsın’

DEM Parti, İYİ Parti lideri Akşener’in bu sözlerine yanıt verdi.

DEM Partisi Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Akşener’in sözlerine ilişkin şunları söyledi: “Bugün ağızlarından çıkanlar katliam zihniyetinin itirafıdır.” Hatimoğulları, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Bu yiğitlikse yiğitliğiniz mahvolsun! Kürtleri, Alevileri, Ermenileri, sosyalistleri, aydınları katlederek Türkiye’yi karanlığa sürükleyenler tarih önünde kınanmıştır ve Toplum. Düşmanlığın bile bir ahlakı vardır.” Ancak bu karanlık figürlerin korkaklığı tüm dünyada meşhur oldu. Bugün ağızlarından çıkan katliam zihniyetinin itirafıdır. Tetikçilerin ve tetikçi sevdalılarının hukuk önünde vicdanlarımızda vereceği kararı temin edene kadar çabalarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Yemin ederim, katliamlara karşı bu ülkeye barışı hakim kılacağız.

‘ARTIK SİZ KENDİNİZ İTİRAF EDİN’

DEM Partisi Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, şunları paylaştı: “Cinayet ve katliamın failleri, köyleri boşaltanlar, suçlarını tek tek itiraf ediyorlar. Musa Anter’in, Mehmet Sincar’ın, Muhsin Melik’in, Hrant Dink’in ve binlercesinin olduğunu biliyorduk. faili meçhul failler korkaktı. Artık siz kendiniz “İtiraf ediyorsunuz. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında mücadele, korkaklarla barış için onurlu mücadele verenler arasındadır. Üçüncü bir seçenek yok. Barış ve demokrasi mücadelesi, yarattığınız karanlığa son verecektir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu