Haber

Devlet Bahçeli: Mersin’i Cumhurbaşkanımıza hediye edelim

Partiler yerel seçimler öncesinde mitinglerine başladı.

Milliyetçi Hareket Partisi ilk mitingini Mersin’de gerçekleştirdi.

Devlet Bahçeli, ‘Millet Bizim, Türkiye Hepimizin’ temalı açık hava toplantısında partililere seslendi.

“Mersin’i Cumhurbaşkanımıza hediye edelim”

31 Mart için partililerden destek isteyen Devlet Bahçeli, “Mersin’i Cumhurbaşkanımıza hediye edelim”sözlerini kullandı.

Devlet Bahçeli, “Artık beceriksizlere kapıyı göstermeliyiz. “Yıkım belediyesinin 63 günü kaldı.”söz konusu.

CHP’ye yüklendi

Önder konuşmasında CHP’yi suçladı: “Köklü CHP terörle mücadeleye şaşı bakıyor.”dedi.

Bahçeli, “Güçlü yasama, kararlı yürütme, uyumlu belediyecilik diyoruz.”Sanki konuşuyordu.

“Mersin son 5 yıldır durgunluk içinde”

Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Millet bizim, Türkiye bizim. Türk alayımızın kararlılığıyla Mersin’in tek nefes olmasını istiyoruz. 31 Mart seçimlerinin ülkemize, demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize hayırlı olmasını diliyorum. Mersin kardeşliğin simgesidir, umursamazlığa yer yoktur. Mersin son 5 yıldır durgunluk içerisinde. İdeolojik belediyecilik anlayışı Mersin’i yordu. Hukuksuzluk Mersin’in yolunu tıkadı. Şu ana kadar kazananlar bir avuç kişisel çıkarcı insandır. CHP büyükşehir belediyesi kendisine duyulan umutları boşa çıkardı, hayal kırıklığı devasa boyutlara ulaştı.

“Mersin prangalarını koparacak”

Sürekli şüpheyle anılan bir belediye yönetimiyle karşı karşıyayız. CHP zihniyeti tamamen iflas etmiştir. Başarılı olacak Mersin sevdalıları, kent valiliği görevini üstlenmelidir. Adam kayırma ve yolsuzluk Mersin’in yolunu tıkadı. Üretmeyenlere, Mersin’i bilmeyenlere hayırlı olsun demeliyiz. Mersin için umutlar yeşerdi. Mersin bizimdir, Türkiye hepimizindir. Siz dejenere olmuş cepheye yanıt veriyorsunuz. Myrtle onun bağlarını koparacak. Belediyenin yıkımına 63 gün kaldı. Önümüzdeki 5 yıl için onay istiyoruz. Mersin’i daha da büyütmek istiyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi lider adayımız Serdar Soydan. Silifke belediye başkan adayımız Sadık Altınok, Toroslar belediye başkan adayımız ise Ali Öz.

“İsrail hesap vermeli”

Gazze’de çocuklar katlediliyor. İsrail soykırım yapıyor. Artık bu kan akması durmalı, silahlar susturulmalı. İki devletli çözüm iklimi olmalı. Tedbir alınması kararı olumlu bir gelişme. Hiçbir ülke orta kararı göz ardı edip üç maymunu oynayamaz. Adalet mutlaka yerini bulmalı. Türkiye bu süreçte zulme karşı insanlığın yanındadır. Korkanları biliyoruz. Türkiye’nin başını belaya sokmak için terör örgütlerini kullanıyorlar. Amaç Türkiye’yi durdurmak. Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyindeki yasal varlığımıza tahammül edemiyorlar.

“Tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadele devam edecek.”

ABD’nin Suriye’de ne işi var, Irak’ta ne işi var? ABD’nin Suriye ve Irak’tan tamamen çekilmesinden başka seçenek yok. Türkiye, bölücü terör örgütüne verilen destekten rahatsızdır. Türkiye egemenlik haklarından vazgeçmeyecektir. Hiç kimse tarihin gerçeklerini değiştiremeyecek. Çalışmalar tek bir terörist kalmayana kadar devam edecek.

“CHP terör örgütünün kafesinde”

Köklü CHP terörle mücadeleye şaşı bakıyor. CHP terör örgütünün kafesindedir. Terörist Demirtaş’ın avukatı CHP’li. Bugünkü CHP bitmiştir, tükenmiştir. Mersin’i CHP zihniyetinden kurtarmak şarttır.

Unutmayın, elbette başaracağız, birlikte başaracağız. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri 31 Mart’ta birleştirilecek. Merkezden yerele umuda doğru yürümeye kararlıyız. Cumhur İttifakı varsa barış vardır. Türk milletinin desteğiyle Türk Asrının hedeflerine bir bir ulaşacaktır. Mersin için çok çalışacağız. Yüksek seçim katılımı tarihi bir değer taşıyor. Sandık güvenliği konusunda da hassasiyet gösterilmesi gerekiyor.

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu