Teknoloji

Ekran Kaydı Özelliği Windows 11’e Geliyor!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un işletim sistemi Windows, yıllar içinde önemli bir eksiklik yaşadı. Öyle ki Windows işletim sistemi kullananlar, video kayıtları doğrudan almadılar. Kullanıcıların Xbox Game Bar’ı veya bir üçüncü taraf uygulamasını kullanmaları gerekiyordu. Son haber şu ki, bu durum Windows 11’de değişecekbu ortaya çıkarıyor.

Resmi web sitesinde bir blog yazısı yayınlayan Microsoft, ” Ekran görüntüsü alma cihazıgüncelleme kararı aldığını duyurdu. stabil sürümkullanıcılar da yeni özelliği kullanmaya başlayacak.

Ekranın tamamı veya sadece bir kısmı kaydedilebilir!

Yakın zamanda tüm Windows 11 kullanıcılarına ulaşması beklenen yeni özellik, değerli bir yeteneğe sahip olacak. Kullanıcılar Ekran Alıntısı Aracını çalıştırdıktan sonra ekranın tamamı veya sadece bir kısmı. kurtarabilirler. Böylece kullanıcılar, kaydettikleri görüntüleri kırpma konusunda endişelenmek zorunda kalmayacak.

Microsoft, üzerinde çalıştığı yeni özellikle ilgili detaylı bir açıklama yapmadı. Örneğin; yüksek çözünürlüklü bir ekran kaydederken görüntü kalitesini düşürebilir miyiz? bilmiyoruz . Özellik tüm kullanıcılara ulaştığında daha fazlasını öğreneceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu