Haber

Hatay’da depremzedeler için Uludağ suyu

Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardımların Hatay’a dağıtımının koordinasyonunu üstlenen Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentteki içme suyu sorununun çözümü için de yoğun mesai harcıyor. Büyükşehir Belediyesi kontrolünde dağıtım noktasına ulaşan 10 tır su depremzedelere dağıtıldı.

Depremin yaralarını sarmak için Hatay’a konteyner kentler oluşturmak ve portatif tuvalet ve duşlar kurmak için yoğun çaba sarf eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da yardımların karadan ve havadan kente ulaştırılmasında insanüstü bir çaba gösteriyor. Antakya Mobilya İhtisas Sanayi Bölgesi’ndeki (MOBSAN) bir fabrika yardım dağıtım üssüne dönüştürülürken, TIR’larla buraya gelen yardımlar, başta Bursa Büyükşehir Belediyesi ve bağlı olduğu TIR’lar olmak üzere hayırseverlerin sağladığı araçlarla ihtiyaç sahibi bölgelere ulaştırılıyor. yan kuruluşlar.

Özellikle son günlerde içme suyu ihtiyacının ön plana çıkmasıyla birlikte su dağıtımlarına da yük binmektedir. Tek bir depremzedenin bile susuz kalmaması için gece gündüz çalışan gruplar, dün dağıtım merkezine ulaşan 10 TIR suyu bir günde ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Hatay Valiliği ile uyum içinde yapılan su dağıtımlarında çadır kent ve konteyner kentlere 7 tır su dağıtıldı. Kalan 3 tır su Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Harbiye, Açıkdere, Narlıca, Serinyol, Yukarı Ekinci, Demirköprü, Ekinci, Çekmece, Akçurun Bitiren, Alattin, Paşaköy ve Maden Uzunluğu mahallelerinde depremzedelere ulaştırıldı. Hatay’da depremzedelere bir günde ulaştırılan su miktarı 95 bin litreye ulaştı. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu