Haber

Kadın güreşçilerin hedefi Avrupa’da Türk bayrağını dalgalandırmak

– Kadın güreşçilerin amacı Avrupa’da Türk bayrağını dalgalandırmak

ADANA – Adana’nın Kozan ilçesinde çalışmalarını sürdüren ve birçok derece elde eden kadın güreşçiler, milli takım forması altında Türk bayrağını Avrupa’da dalgalandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kozandalı antrenörler eşliğinde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren kadın güreşçiler, hedeflerini belirledi. Yozgat’ta düzenlenen U20 Türkiye Şampiyonası’nda kendi kategorisinde 3 üst kategoride sağlık raporu ile mücadele eden Hatice Nur Sarı, Türkiye şampiyonu olduktan sonra ilçesinde minder mücadelesine devam ediyor. Azmi ve başarısıyla ilçedeki birçok gence örnek olan Sarı’nın hedefi önce Avrupa’da sonra olimpiyatlarda Türk bayrağını milli takım adına dalgalandırmak. Üniversitelerarası Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü olan Tülin Öztürk ile ilçeye ikincilikle dönen Zeliha Alsan 50 kiloda, Nazmiye Budak 65 kiloda Avrupa’dan derece almak istiyor. Pandemi döneminde çalışmalarına ara vermeden yastık yorgan ile evde antrenmanlarını yapan ve şampiyonluk mücadelesi veren kadın güreşçiler, Gençler ve SporBakanlıktan aldığı temellerle hedefi yükselterek Avrupa’da ve olimpiyatlarda aldığı şampiyonluklarla Türk bayrağını dalgalandırmanın gayreti içindedir.

Antrenör Tuğba Yılmaz, Musa Delibaş, Erol Dağlı ve Mustafa Uzun liderliğinde şampiyonaya hazırlanan kadın güreşçiler, minderdeki performanslarıyla göz doldurdu.

Olimpiyat şampiyonu İsmet Atlı’nın izinde

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kürşat Gültekin, “Hatice ile son şampiyonada gurur duyduk. Alt yapımızda yetişen Tülin ile aynı gururu yaşadık. Kozan’da güreşin amacı yüksek. Kazandıracağımıza inanıyorum. Olimpiyat şampiyonu İsmet Atlı’nın hedefine doğru ilerleyen gençlerimizle bu başarı ilçemize geri döndü.”

“En zor günlerde çaba evde devam etti”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenörü Erol Dağlı, “Disiplinli bir kadroyla milli takıma sporcu göndermenin gururunu yaşıyoruz. Pandemi döneminde kızlarımız emeklerinden vazgeçmediler, evlere yönlendirdik. Yorgan yastıkla uğraşı bırakmadılar ve şampiyonluklar peş peşe gelmeye başladı.Kızlarda ve erkeklerde derecelerimiz geliyor.Dünyada Türkiye derecesi olan bir sporcumuz var ve sporcu göndermenin gururunu yaşıyoruz. milli takıma. Hedefimiz Avrupa” dedi.

Hedefler Avrupa ve Olimpiyat şampiyonası

20 yaşındaki milli atlet Zeliha Alsan da Ankara’da düzenlenen üniversiteler arası Kadınlar Türkiye Güreş Şampiyonası’nda 50 kiloda Türkiye ikincisi olarak ilçeye döndükten sonra hedefini yükselttiğini belirtti. dedi.

Türkiye 3.’sü olan Tülin Öztürk ise 6 yıldır mücadele ettiğini belirterek, “Ailemizin ve hocalarımızın desteği ile derece elde ettim. Hedefimiz Avrupa’da derece elde edebilmek. .”

U20 güreşinde kendi kategorisinde üst 3 kategoride Türkiye Şampiyonu olan 17 yaşındaki Hatice Nur Sarı, başarının sırrını pes etmemek olarak ifade ederek, “Yaptığımda daha keyifli olacağıma inanıyorum. Bir kadın güreşçi olarak ülkemle gurur duyuyorum. Türkiye benim için başlangıç, Avrupa ve olimpiyatlarda dereceye girerek ülkemin bayrağını dalgalandırmaktan gurur duyuyorum. Bizim için hiçbir şey zor değil, başaracağımıza inanıyorum” dedi. .

haberkizilcahamam.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu