Haber

Kılıçdaroğlu ‘crossover’ yöntemiyle 81 ili ziyaret edecek

Kemal Kılıçdaroğlu, kampanya süresi içinde 81 ili doğu-batı bire bir programla gezecek. Ramazan boyunca halkla iftar ve sahur yapmayı planlayan Kılıçdaroğlu, günde iki üç ilde etkinlik yapmayı planlıyor.

Milliyet gazetesinden Mehtap Gökdemir’in haberine göre;Her Salı Anadolu’nun farklı illerinde grup toplantıları yapacak olan CHP, önümüzdeki haftadan itibaren Salı günleri çiftçi ve esnafla tarlada bir araya gelecek.

Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bugün Malatya’da, Cumartesi Maraş’ta ve Salı günü Hatay’da olması bekleniyor. 14 Mart Salı günü saat 13.30’da Hatay’da vatandaşlara seslenecek olan Kılıçdaroğlu’nun çadırda konuşma yapması bekleniyor.

Kılıçdaroğlu, kampanya döneminde yaşanan deprem felaketi nedeniyle gösterişli ve abartılı programlardan kaçınmak isterken, çalışanlarına “deprem mağdurlarının canını yakacak her şeyden uzak durmaları” talimatını verdi.

‘Kılıçdaroğlu Gönüllüleri’, depremde hayatını kaybedenlerin 40’ının bitmesinin ardından yeniden saha çalışmalarına başlayacak. Kampanyada Ramazan ayı hassasiyetine uygun programlar yapılacak. CHP aday tanıtım toplantısı depremin ardından yapılacak. CHP’de aday toplantısı yerine ‘Deprem bölgesine okul temeli kuralım, kampanya yapalım’ gibi öneriler de gündemde.

Kılıçdaroğlu’nun kampanya boyunca yaptığı seyahatlerin üzerinden geçmesi planlanıyor. Buna göre, günde bir kez olduğu gibi, bir doğu ilindeki bir batı ilindeki programa katılacak. Güney illerinden birinde program olduğu gibi Karadeniz’den bir il de o günkü programda yer alacak.

81 ilin tamamını gezmek isteyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, bazen bir gün içinde üçüncü bir ilin de ziyaretine gidiyor. Kılıçdaroğlu’nun yurt dışında da büyük bir miting düzenleyebileceği söyleniyor.

altinyaylaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu