Haber

Kırıkkale’de marketlerde son kullanma tarihi geçmiş ürünler ele geçirildi

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince kentteki zincir ve semt pazarlarında yapılan kontrollerde son kullanma tarihi geçmiş eserlere rastlandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, polis ekipleri sorumluluk alanlarındaki 80 zincir mağaza ve yerel alışveriş merkezlerinde denetim gerçekleştirdi.

Yapılan denetimlerde son kullanma tarihi geçtiği halde çok sayıda eserin raflarda satışına devam edilen, etiket ve kasa fiyatları arasında uyumsuzluk tespit edilen işyerlerine tutanak tutuldu ve idari para cezası uygulandı.

Emniyet Müdürü Koray Aslan, eski eserlerin raflarda satılmasının çok üzücü olduğunu belirtti.

Son kullanma tarihi geçen eserler, hijyen, kasa, etiket ve kilo uyumsuzluğu gibi konularda kontrollerin devam ettiğini belirten Aslan, şunları kaydetti:

“Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’nın yakın takip ve talimatları ile denetimlerimizi sürdürüyoruz. 80 iş yerinde yaptığımız denetimlerde maalesef çok sayıda eserin son kullanma tarihi geçmesine rağmen raflarda olduğunu gördük. Devam edeceğiz.” kontrollerle halkımızın sağlığını korumak. Vatandaşlarımızın bu konuda daha duyarlı olmalarını ve satın aldıkları eserlerin son kullanma tarihlerine bakmalarını tavsiye ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu