Haber

Mahmut Tuncer’in oğlu Mehmet Umut Tuncer, AK Parti’den milletvekili adayı oldu.

AK Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler için aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu. Müzisyen Mahmut Tuncer’in oğlu Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Mehmet Umut Tuncer de AK Parti’nin Aydın milletvekili adayları listesinde 5. sırada yer aldı.

Doç. Mehmet Umut Tuncer, adaylığının ardından Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Tuncer, “Cumhurbaşkanımızın teveccühü ile Türkiye Yüzyılına güçlü bir başlangıç ​​yapmak için çok değerli bir adım attık. Cumhurbaşkanımıza ve beni AK Parti Aydın’a aday gösteren AK Parti’ye en kalbi şükranlarımı sunuyorum. 28.Dönemde Milletvekilliği makamını korumak için var gücümle çalışacağım.Bu sorumlulukla,ortak akıl,ortak irade,ortak vicdan ve milli irade gücüyle Türkiye Asrında davamızın neferi olarak Durmak Yok Devam yolda!” terimleri kullandı.

MEHMET UMUT TUNCER KİMDİR?

Mehmet Umut Tuncer 1981 yılında Ankara’da doğdu. Önlisans eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi’nde başlamış ve Akdeniz Üniversitesi Bağlantı Fakültesi’nde devam etmiştir. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını yine Akdeniz Üniversitesi’nde yaptı.

Doktorasının ardından Aydın’a yerleşen Tuncer, Adnan Menderes Üniversitesi İrtibat Fakültesi’nde görev yaptı, Dr. Öğretim Üyesi olarak göreve başladı. Doçentliğini yine iletişim alanından kazandı. Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu