Haber

Mavi bültenle aranan uyuşturucu karteli lideri Christijan Palic yakalandı!

FLAŞ HABER:İçişleri Bakanı Yerlikaya, Interpol tarafından Mavi Bülten ile aranan Uluslararası Uyuşturucu Kartelinin “Batı Balkan Kanadı” yöneticilerinden Christijan Palic’in Beşiktaş’ta düzenlenen “KARTEL-3” Operasyonu sırasında yakalandığını duyurdu. istanbulda.

Zehir taciri kartelinin kokaini Türkiye’den temin ettiğini belirten Yerlikaya, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, Türkiye’mizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden ve zehir tacirlerinden temizlemekte kararlıyız ve bunu sizlerin desteğiyle başaracağız.” Güney Amerika, Avrupa’da faaliyet gösteren kartellerle işbirliği içinde. Suça öncülük ettiğini, Güney Amerika’daki suç örgütleriyle bağlantılar sağladığını ve suç gelirlerinin aklanmasında önemli rol oynadığını açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından, “Avrupa’da yürütülen uyuşturucu operasyonları kapsamında Avrupa ülkeleri tarafından “Batı Balkan Kanadı” yöneticileri arasında yer aldığı bildirilen Hırvat asıllı Christijan PALIČ aranıyordu. Avrupa ülkeleri ve Brezilya tarafından yayınlanan Interpol Mavi Bülteni ile Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda.” İstanbul Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğümüz, İstihbarat Şube Müdürlüğümüz, Göçmen Kaçakçılığı ve Endeavor ile Hudut Geçiş Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası alanda takip edilen Christijan PALIČ, KARTEL-3 operasyonuyla Beşiktaş’ta yakalandı. Operasyonu düzenleyen kahraman polisimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duaları sizinle. Tanrı seni korusun. “Sana dokunmasına izin verme.” Paylaşıldı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu