Haber

Mehmet Yaşar Coşkun tutuklandı

Hatay’da “cennetten kare” diye milyonlarca liraya satışa sunulan 250 konutluk Rönesans Residence’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun, dün yurt dışına kaçmaya çalışırken İstanbul Havalimanı’nda yakalandı. hapishane.

Zanlıdan 10 bin 200 Euro’nun serbest bırakıldığı öğrenildi. Coşkun’un “kamu kurum ve kuruluşları ile tüzel kişileri alet ederek dolandırıcılık” suçundan tutuklandığı öğrenildi.

Kendi yaptığı binanın yıkımında bir kusur olup olmadığını ancak bilirkişi incelemesinin ardından ortaya çıkacağını söyledi. Coşkun, “Karadağ ülkesinde yaptığımız binaların tapularını vermek için Karadağ ülkesine gidiyordum” diyen Coşkun, kaçmaktan haberi olmadığını iddia etti.

Sabah’ın haberine göre, suçlanarak çöken Rönesans Residence isimli bina için “Sadece yan yattı. Usulüne ve bilimine uygun yapılmayan binalar depremden sonra paramparça oldu ve yıkıldı. Binamız az önce Herhangi bir çökme olmadı. Bu kadar büyük bir depreme ve eğilmeye rağmen bina yıkılmadı ve ana iskeleti sağlam kaldı. Bu da yapının sağlam bir şekilde inşa edildiğini göstermektedir. Bu aşamada tutuksuz yargılanmak istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu