Haber

MHP Erzurum İl Başkanı Yurdagül: İmamoğlu’nun mitingine farklı illerden PKK ve HDP sempatizanları getirildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun dün Erzurum’da düzenlenen mitinginde meydana gelen taşlı saldırı kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Mitinge katılan onlarca vatandaşın yaralandığı olaylarla ilgili soruşturma başlatılırken, bu kapsamda gözaltına alınanların olduğu bildirildi.

MHP LİDERİNDEN AÇIKLAMA

Erzurum’da yaşananlarla ilgili sosyal medyadan görüntü paylaşan MHP Erzurum İl Başkanı Adem Yurdagül şu ifadeleri kullandı; “Provokatif söylemlerle halkı bölmeye çalışanlar, gerçek dışı bir mağduriyetin arkasına sığınanlar bugün şehrimizde Erzurumluları hedef alarak kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyorlar. Yüreğinde millet sevgisi taşıyan yiğit bir millettir.

“Miting Öncesi PKK VE HDP SEMBATİSİ…”

Bugünkü menfur olayda, bazı kötü niyetli kişiler şehrimizi ve partimizi lekelemek için bir linç kampanyası başlattılar. Buna asla izin vermedik, vermeyeceğiz. Barış şehri Erzurum’da daha önce farklı illerden getirilen PKK ve HDP sempatizanları miting alanına girerek milletimizin manevi değer ve ilkelerine hakaret ederek provokasyona neden oldu. Güvenlik güçlerimiz gerekli tedbirleri almasına rağmen PKK ve HDP sempatizanları güvenlik güçlerimize hakaret ederek provokasyonun dozunu artırmıştır. Sessiz kalmayan Erzurumlu vatandaşlarımız yaşananlara karşı çıkınca konu küçük çaplı bir gerginliğe neden oldu.

“BİZİ BU OLAYA ÇEKMEYE ÇALIŞIYORLAR”

Durumun farkına vardığımızda sağduyulu bir şekilde olay yerine gittik, vatandaşlarımızı sakinleştirdik ve geri alarak herhangi bir olumsuz duruma yol açmamak adına tavrımızı koyduk. Ancak birkaç geri kafalı zihniyet bizi bu olayın içine çekmeye çalışıyor. Emniyet güçlerimiz ve oradaki vatandaşlarımız sağduyumuzun ve nezaketimizin en değerli tanıklarıdır. Bireysel olarak miting alanına giden ve olaylara müdahil olan şahısların partimiz ve ülkülerimiz ile hiçbir teması yoktur.

“SEÇİM ÖNCESİ KENDİNİZİ ZAFER Mİ ALIYORSUNUZ?”

Şimdi Sayın Ekrem İmamoğlu’na sormak istiyorum. Barış ve güven şehri Erzurum’u ve partimizi bu tür polemiklere çekmek isteyerek, seçimde kendilerini mağdur göstermek için planlanmış gibi görünen bu olaylardan bir hikaye çıkararak mı başarı istiyorsunuz? Öyle ise ülke çıkarları bizim siyasi çıkarlarımızdan önce gelmelidir.”

muratli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu