Yaşam

Onlarca yazar, binlerce kitap Seferihisarlılarla buluştu

Sakin şehir Seferihisar’da bu yıl ikincisi düzenlenen “Kitap Günleri” onlarca yazarı, binlerce kitabı Seferihisarlılarla buluşturdu. Kitap günleri kapsamında düzenlenen etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Kitap günlerini geleneksel hale getireceğiz” dedi.

2. Seferihisar Kitap Günleri’ne ilgi büyüktü. Birçok yayınevinin stant açtığı kitap günleri kapsamında düzenlenen panel ve söyleşilere birçok ünlü isim katıldı. Sığacık’ta düzenlenen etkinliklerin üçüncü gününde tiyatro sanatçısı Altan Gördüm ile “Tiyatro ve Edebiyat” söyleşisi gerçekleştirildi. Arif Koşar ve gazeteci Hakkı Özdal, “ikinci yüzyıla girerken siyasetin üç üslubunun aşılması” konusunu tartışırken, tarihçi Sinan Meydan “100. Cumhuriyet” dedi. Psikiyatrist ve Yazar Dr. Dr. Dilek Erkan ile birlikte “2. Yüzyılda Sosyal Demokrasi” başlıklı panelin konukları CHP Milletvekili Sevda Erdan Kılıç ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Küme Başkan Yardımcısı Murat Aydın oldu.

UCA’DAN KAPANIŞ METNİ

Kitap günlerinin son gününde sağanak yağış nedeniyle Teos Muharrilir Evi’nde gerçekleştirilen panel ve söyleşiye Gülce Başer, Tuğrul Keskin, Sol Parti MYK üyesi Alper Taş ve İşçi Partisi Milletvekili Sevda Karaca konuşmacı olarak katıldı. Kapanış ünlü anlatıcı, sunucu ve programcı Metin Uca’nın keyifli sohbeti ile yapıldı.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, etkinliklere olan ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, “Kitap günlerini geleneksel hale getireceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu