Haber

Özgür Özel’den DEM Parti açıklaması: Sözümüz ve minnettarlığımız yok

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Ankara’da basın açıklaması yaptı. DEM Partisi’nin yerel seçimlere kendi adaylarıyla girmesini değerlendiren Özel, “Kimsenin öne sürdüğü adaya ya da öne sürmediği adaya hiçbir itirazımız, minnetimiz yok.”

‘KİMSEYE MÜDAHALE ETMİYORUZ’

Özel, DEM Partisi’nin İstanbul’daki aday belirlemesine ilişkin şunları söyledi:

“Herkesin demokratik aday olma hakkı vardır. Kimsenin aday gösterip göstermemesine müdahale etmiyoruz. Bir partinin aday gösterip göstermemesi kendisinin hesabıdır. Kimsenin aday göstermesine ne bir itirazımız ne de minnetimiz var. Aday göstermedikleri adaya. Ama bizi eleştiriye layık görenler, aday göstermezlerse artık bizden özür dilesinler.” borçlular.”

‘ONUN SEVİYESİNDE DURMAMAYA KARARLIYIM’

Erdoğan’ın açıklamalarına yanıt veren Özel, şunları söyledi:

“Dün Zonguldak’ta Hatay’da yaptığı açıklamaya devam ederek, ülkenin cumhurbaşkanının Zonguldak’a eli olursa hizmetin geleceğini söyledi. Erdoğan elini milli iradeden çekmelidir. Bu tam bir gasptır. Milli irade, aslında Zonguldaklı, dönüp Hatay’a ve tüm Türkiye’ye aynı mesajı veriyor, Erdoğan’ın söyledikleri bir anlam taşıyorsa neden yerel seçim var, niye Yenimahalle’yi kim yönetecek diye soruyoruz, o zaman bırakalım. Buna kendisi karar versin! Milli irade kutsaldır, çünkü özgürce oy verilebilir. O, gücünü sandıktan aldığı gibi, tüm belediye başkanları da gücünü sandıktan alıyor. Bugün Erdoğan’a en sert tepkileri vermek istiyor. Bizi kavgaya çekmek istiyor. Özgür Efendi ona 10 bin liralık emekli maaşını, sefaletin taban fiyatının 17 bin lira olduğunu, geçim sıkıntısının olduğunu hatırlatıyor.” Yerel seçim atmosferinde kendisine hakaret etmemizi, sorunları değil, kavgayı konuşmamızı istiyor. Onun seviyesine inmemeye kararlıyım!”

LÜTFÜ SAVAŞ AÇIKLAMASI

Özgür Özel, tepkilere rağmen adaylığından çekilmeyen Lütfü Savaş hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Hatay’da protestolar vardı. 100 kelimelik protesto olsa 99’u hükümete yönelikti ama Lütfü Savaş hükümete yönelik kaynaklarla protesto edildi. Evet Lütfü Bey’e yönelik sitemkar cümleleri de duyduk. Siyaset vatandaşın vermek istediği mesajı alma sanatıdır. Biz CHP olarak adaylarımızı çok yoğun anketlerle belirledik. “Adaylık sonrası ölçüm ve değerlendirme anketlerine de önem veriyoruz. Eğer bu anketler bir şekilde hata yaptığımızın sinyalini veriyorsa bu değerlendirilecektir. Meydanda yükselen seslerin bir kısmını duymak da değerli ve fikir veriyor. Ancak milletin sesinin duyulduğunun sandık önündeki en önemli göstergesi çok yüksek örneklemlerle yapılan anketlerdir. Anketlerde şöyle bir şey var ‘Görirsek müdahale ederiz’.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu