Haber

Roma, seçimde kimi destekleyeceğini resmen açıkladı

İstanbul Roman Dernekleri Federasyonu ve İstanbul kanaat önderleri ve Dernekleri Federasyonu düzenledikleri basın toplantısıyla 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçiminde Cumhur İttifakı’na destek vereceklerini duyurdu. Toplantıya federasyon başkanları, kanaat önderleri ve Roman vatandaşlar katıldı.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A EKİMİZİ BELİRTMEKTEN MUTLUYUZ”
İstanbul Roman Fikir Önderleri Federasyonu Başkanı Adnan Demirez, “İstanbul’un 2 Roman federasyonu olarak Cumhur İttifakı’na takviye gücümüzü ilan ediyoruz. Sonuna kadar Cumhurbaşkanımızın ve yerel yetkililerin yanında olacağız. Bundan mutluluk duyuyoruz. İstihdama muhtaç Roman kardeşlerimize ve bu ayrımcılığı, bu ikinci sınıf vatandaşlığı, bu ötekileştirmeyi önümüzden kaldıran Recep Tayyip Erdoğan’a desteğimizi ifade ediyoruz.”

“YALNIZCA İSTANBUL 3. BÖLGEDE 200 BİN OYUMUZ VAR”
Demirez, “İstanbul 3. Bölge’de 200 bin seçmene sahip iki federasyon ve takviye almış 32 derneğiz. Bu süreçte cumhurbaşkanı adayları 100 imzayı aşmaya çalıştı. Yapan oldu, olmayan oldu. Fahri liderimiz, muhtarımız, kendi bölgesinde 40 bile -50 bin oy alıyor.Bizi çoğaltıp bölmeye çalıştılar.Bizi bölemezler.Biz Romanlar vatanımızı bayrağımızı ezanımızı her zaman severiz. Bizden hain çıkmasın. Bu yüzden köpek heykellerini alkışlayanlar değil, bu ülkenin, Türkiye’nin geleceğinin temellerini sağlam atanlar, “Türkiye’nin ne kadar büyük olduğunu gösteren Recep Tayyip Erdoğan’a takviye güç veriyoruz. dedi.

“CUMHURİYET İTTİFAKI VE AK PARTİ’NİN YANINDA OLACAĞIZ”
Roman Dernekleri Federasyonu Onursal Başkanı Murat Divandik, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı sayesinde Roman toplumu olarak sonsuz desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz. En büyük iki Roman derneğimizi birleştirdik. Fahri Liderimiz Selahattin Paker bize yardımcı oldu: “Her zaman yanınızdayız. Cumhurbaşkanımızın Roman toplumunu en üst düzeye taşıyacağına, çocuklarımızın eğitim almasına öncülük edeceğine ve içimizdeki sanatın dünyaya yayılacağına inanıyorum. Roman toplumu olarak sonuna kadar Cumhur İttifakı’nın ve AK Parti’nin yanında olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu