Haber

Rus Genetikçi, Günahların Ömrü Kısalttığını İddia Ederek Görevden Alındı

Rus genetikçi Dr. Alexander Kudryavtsev, insanların bir zamanlar 900 yıl yaşayabildiğini ancak günahlar nedeniyle ömürlerinin kısaldığını iddia ettiği için görevinden alındı. Kudryavtsev, Rusya Bilimler Akademisi Genel Genetik Enstitüsü başkanlığı görevinden alındı. Rusya Eğitim Bakanlığı Kudryavtsev’in neden görevden alındığını belirtmese de, açıklaması büyük tepki gördü.

Bir konferansta akademisyen, Tanrı’nın yarattığı Evrenin insanların günahları nedeniyle “bozulmuş” olduğunu savundu. Kudryavtsev, geçmişte insanların 900 yaşına kadar yaşadığını, ancak günahın genetik hastalıklarda mutasyonlara yol açtığını iddia ederek, bu görüşünü bir grafikle destekledi.

Ayrıca çocukların “yedinci nesle kadar babalarının günahlarından sorumlu olduklarını” savundu. Medyanın sorularını yanıtlarken şunları söyledi: ‘İlahiyatçıların günah dediği şeyleri alışkanlık haline getirmenin zararlı etkilerini vurgulamak istedim.’ kendini savundu.

Eğer vücudunuzda, gametlerinizde bir mutasyon meydana gelirse, bu sizin torunlarınıza aktarılır ve bu konuda hiçbir şey yapılamaz. Sonuç basittir: Sağlıklı bir evlat sahibi olmak istiyorsanız kötü alışkanlıklar edinmeyin, günaha düşmeyin. Bu benim kişisel fikrim.’ o devam etti.

Kudryavtsev, akademinin Genetik ve Seçim Kurulu başkanlığından çıkarıldı.

Rus kilisesinin aile işleri komitesi lideri Fyodor Lukyanov, Kudryavtsev’in görevden alınmasını dini inançlarına dayandığı için eleştirdi. Lukyanov, “dini inanç ve bu inançlara uygun ifadeler” nedeniyle görevden alındığını, bu durumun “bilim camiasının etiğine aykırı olduğunu” belirtti. Ayrıca, “Zaten Sovyet zamanlarını yaşadık, genetik uzun süre sahte bilim olarak kabul edildi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu