Haber

TBMM Genel Kurulu toplandı

TBMM Genel Konseyi, Başkanvekili Haydar Akar başkanlığında toplandı.

Akar, Genel Heyetin açılışında, milletvekillerini Atatürk’ün anısına 2 dakikalık saygı duruşuna davet etti.

Başkanvekili Akar, saygı duruşunun ardından yaptığı konuşmada, Atatürk’ü, vefatının 84’üncü yılında minnet ve şükranla andıklarını söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün yalnızca ulu bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı olmadığını, birebir vakitte büyük bir devrimci ve niyet adamı olduğunu belirten Akar, şunları kaydetti:

“Atatürk’ün yıllar evvel açıkladığı fikirleri dinamik yapısıyla yeniliğini korumakta ve çağdaşlık yürüyüşünde yolumuzu aydınlatmaktadır. Bilgili, barış yanlısı, hoşgörülü oluşuyla tüm milletlerin hürmet duyduğu örnek bir kişilik olan Atatürk, yüzyıllar boyunca yürek edilmeyen dönüşümler gerçekleştirerek ekonomik, siyasal ve toplumsal alanda esaslı ihtilaller yapmıştır. Bu değişimlere asla kolay ulaşmamış, milleti için canını ortaya koymaktan çekinmemiştir.”

Akar, Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanı uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanları rahmetle ve minnetle andığını tabir etti.

Daha sonra AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Atatürk’ün vefatının 84’üncü yılı hasebiyle gündem dışı konuşma yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu