Haber

TİP’in Kızılay’daki seçim kampanyasına polis müdahalesi: Erdoğan’ın kampanyasına hizmet ettiler

Türkiye İşçi Partisi Ankara İl Teşkilatı (TİP), Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikinci cumhurbaşkanlığı seçimi için seçim kampanyaları yürütürken polis sıkıntısıyla karşılaştıklarını bildirdi.

TİP Ankara İl Teşkilatı’nın Twitter hesabından bugün yapılan video paylaşımında şu not kaydedildi:

“Ankara Kızılay’da cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası kapsamında Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermek isteyen parti üyelerimize polis saldırdı. Seçim çalışmalarımızı baltalamaya çalışan kolluk kuvvetlerinin saldırısının ardından basın açıklamamızı Ankara İl Binamız önünde yaptık.”

‘ERDOĞAN’IN KAMPANYASINA RECEP TAYYİP HİZMET VERDİ’

TİP Ankara İl Teşkilatının yayınladığı görselde şu ifadelere yer verildi:

“Değerli vatandaşlarım, kardeşlerim, dostlarım, emeğiyle geçimini sağlamaya çalışan, geleceğini emeğine borçlu olan, bu ülkede onurlu bir şekilde ayakta kalmaya çalışan Türkiye’nin değerli insanları, muhterem omuzlarımız; Bugün size, Türkiye Personel Partisi’nden cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik haksız saldırımızı ifşa etmeye sesleniyoruz. Bunu anlatmak, hukuksuzluğunu, adaletsizliğini, kastını anlatmak için sesimizi gönderiyoruz.

Bugün Türk Personel Partisi üyeleri, Yüksek Caddesi ve Karanfil Caddesi’nde Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu için oy istedi; Kime oy verirlerse versinler vatandaşlarımızla sohbet edip onları ikna etmeye çalışırken kendilerini hukukun ve bu ülke insanının vicdan iradesinin üzerinde gören bir grup polisin saldırısına uğradılar. Öyle ki bu saldırı sadece Türkiye Personel Partisi üyeleriyle sınırlı kalmamış, ortalığa girmeye çalışan ve bu saldırıyı engellemeye çalışan vatandaşları da etkilemiştir. Burada sesimizi yükselterek bu saldırının amacını açıklamak istiyoruz. En ufak bir hukuki ilişkiye dayanmayan, YSK’nın lehimize verdiği kararlara havale eden, bizimle bir dakika bile görüşmeye tenezzül etmeyen, amacı sadece saldırı olan polis, bugün de fiilen bunu yapmadı. görevini yerine getirmiştir, daha çok AKP’nin bir seçim çalışmasıdır. Kime oy vermiş olursa olsun tüm vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Bugün polis gelene kadar Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Ogan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’ye oy veren tüm vatandaşlarımızla dostça sohbet ettik. Onlar bizi, biz de onları ikna etmeye çalıştık.

En ufak bir güvenlik sorunu, en ufak bir tatsızlık yokluğunda polis, kalabalık bir sokakta terör yaratmayı göze alarak konuşmadan saldırarak görevini yapmış ve Recep Tayyip Erdoğan’ın kampanyasına hizmet etmiştir. Bu ülkede huzur ve sükunet varken, hanedanını zengin etmek için, o kendi çıkarı için hüküm sürsün diye bize saldıranların karanlığına neden son vermek istediğimizi tam olarak gördük.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu