Haber

Twitter’dan seçim öncesi Türkiye için kısıtlama kararı! Musk topu hükümete attı

sosyal medya platformu heyecanTürkiye’de seçimler öncesi tartışmalı bir karar aldı. heyecan Türkiye’de bazı içeriklerin engellendiğini duyurdu. Engellenen içeriğin ne olduğu konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

İÇERİĞE ERİŞİM

heyecanKüresel Devlet İşleri ( heyecan‘in Global Government Affairs) hesabı, sosyal medya uygulamasının Türkiye’deki bazı içeriklere erişiminin mahkeme kararıyla ve platformun Türkiye’deki faaliyetlerine devam edebilmesi için engellendiğini bildirdi.

“MAHKEME KARARINI UYGULADIK”

Sayfada Türkçe ve İngilizce olarak yapılan açıklamada, ” heyecan Erişimin engellenmesine ilişkin mahkeme kararları uyarınca . Politikalarımız çerçevesinde ilgili hesap sahiplerini bu işlemler hakkında bilgilendirdik. Engellenen içerik, dünyanın geri kalanında mevcut olmaya devam edecek.”

“TÜRK HÜKÜMETİ GÖRÜŞLERİN SANSÜRLENMESİNİ İSTEDİ”

Gazeteci Matthew Yglesias, Twitter’ın kararına tepki gösterdi. Elon Musk Yglesias, “Türk hükümeti Twitter’dan seçimlerden hemen önce rakiplerini sansürlemesini istedi ve Elon Musk buna uydu.” terimleri kullandı. Elon Musk’ın Yglesias’a tepkisi sert oldu. Musk, “Beyniniz mi yıkandı Yglesias? Hangi seçeneği Twitter’ı tamamen kapatmak veya bazı tweet’lere erişimi sınırlamak istersiniz?” söz konusu.

“TÜRK HÜKÜMETİNİN İSTEĞİNİ YAYINLAYABİLİRİZ”

Başka bir gazeteci ‘şeffaflık’ vurgusu yaptı. Elon Musk, “Türk hükümetinin bize ilettiği talebi yayınlayabiliriz, yayınlayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu