Haber

Yangınlarla boğuşan Yunanistan’da büyük patlama! Mühimmat deposu havaya uçuruldu

Yunanistan’ın orman yangınlarıyla mücadele eden Magnisia bölgesinde alevlerin ulaştığı askeri uçak mühimmat deposunda patlama meydana geldi.

YUNANİSTAN FELAKETTE YAŞIYOR

Orman yangınları nedeniyle günlerdir felaket yaşayan Yunanistan’da kabus bitmiyor. Başta Rodos olmak üzere birçok yerde devam eden yangınlar kontrolden çıktı.

ASKERİ MÜHİMMAT TANKINDA PATLAMA

Orman yangınlarının devam ettiği Magnisia bölgesinde alevler, askeri uçak mühimmat deposuna da sıçradı. Mühimmat deposunda büyük bir patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle bölgedeki konutların camları kırıldı.

DENİZ YOLUYLA YAPILAN TAHLİYELER

Şiddetli rüzgar nedeniyle yangın hızla yayılmaya devam ediyor. Bölgede deniz yoluyla da tahliyeler yapıldı.

4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ülkede günlerce süren orman yangınlarında 4 kişi hayatını kaybetti. 17 Temmuz’da Yunanistan’da başlayan orman yangınları devam ederken, Türkiye, İsrail, Mısır, Bulgaristan, İtalya, Malta, Fransa, Ürdün, Polonya, Romanya ve Slovakya yangınlara müdahale için yardım gönderdi.

Türkiye SÖNDÜRME İŞLERİNE DE İLAVE VERİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığına ait iki amfibi yangın söndürme uçağı ve bir yangın söndürme helikopteri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 9 kişilik uçuş ekibiyle 22 Temmuz’da Atina’ya geldi. Türkiye’den gönderilen uçaklar, Rodos Adası’ndaki yangınlarda görev yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu