Haber

Yunan adalarına kaçmaya çalışan 7 FETÖ’cü ve 1 örgütçü tutuklandı

Aydın’ın Didim ilçesinden tekneyle Yunan Adaları’na kaçmaya çalışırken polis ve Sahil Güvenlik ekiplerince yakalanan aralarında polis ve öğretmenlerin de bulunduğu 7 FETÖ/PDY terör örgütü mensubu tutuklandı, 1 kişi tutuklandı. isim kontrol kuralı ile yayınlandı. . Olayla ilgili olarak yakalanan 7 organizatörün Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Mücadele Şube Müdürlüğü Fethiye Grup Amirlikleri, 3 Aralık’ta Aydın’ın Didim ilçesinden FETÖ/PDY’cilerin deniz yoluyla Yunan Adaları’na kaçacakları bilgisini aldı. Yapılan fiziki ve teknik takip sonucunda zanlıların Didim’deki Akbük Koyu’na gittikleri belirlendi. Zanlıların Yunan adalarına kaçmak için bindikleri tekne, 3 Aralık günü saat 02.30 sıralarında Polis ve Sahil Güvenlik ekiplerinin ortak operasyonuyla durduruldu. Meslekten ihraç edilen Ayşegül Küçük (35), Adem Avşar (50), Bilgehan Sezer (34), Sevda Değirmenci (42), Mehmet Bakır Cengiz (34), İzzet Odabaşıoğlu (39), Mehmet Hüsrev Tütüncü’den oluştu. teknede yapılan incelemede meslekten ihraç edilen polis ve öğretmenler. (50), Fatih S. (37) ve organizatör Ali Hilal Çapar (28), TE (39), İ.İ. (41), TD (32), ES (33), M.Ö. (34) HK (28) BC (33) 16 zanlı gözaltına alındı.

1 İSİM DENETİMİYLE 8 TUTUKLAMA SERBEST

Gözaltına alınan 16 zanlıdan TE, İ.İ., TD, ES, M.Ö., HK ve B.Ç. Ferhiye’ye götürüldü. Didim’de kalan 9 zanlı, işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. FETÖ terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla hakim karşısına çıkarılan 9 zanlıdan Ayşegül Küçük, Adem Avşar, Bilgehan Sezer, Sevda Değirmenci, Mehmet Bakır Cengiz, İzzet Odabaşıoğlu, Mehmet Hüsrev Tütünci ve organizatör Ali Hilal Çapar tutuklandı. ile birlikte serbest bırakıldı. Diğer 7 organizatörün Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu