Haber

2. Uluslararası Naim Süleymanoğlu Halter Turnuvası sürüyor

Türkiye Halter Federasyonu ile Pursaklar Belediyesinin birlikte organize ettiği ve 2. Memleketler arası Naim Süleymanoğlu Halter Turnuvası’nın ikinci gününde ulusal atletler, 6 altın ve 4 gümüş madalya kazandı.

Türkiye Halter Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, 16 ülkeden 72 atletin çaba ettiği tertipte erkekler 73 kiloda Yusuf Fehmi Genç, koparmada 139, silkmede 180 ve toplamda 319 kiloluk derecesiyle üç altın madalya elde etti.

Erkekler 81 kiloda Celil Erdoğdu koparmada 145, silkmede 183 kilo ve toplamda elde ettiği 328 kilo ile üç gümüş madalya aldı.

Kadınlar 76 kiloda ulusal halterci Aysel Özkan koparmada 90 kilo ile gümüş, silkmede 113 ve toplamda 203 kiloluk dereceleriyle 2 altın madalyanın sahibi oldu. Tıpkı kiloda ulusal halterci Dilara Uçan ise koparmada 95 kilo ile altın madalya kazanarak turnuvayı tamamladı.

Milli halterciler, iki son sonunda 14 altın, 10 gümüş, bir bronz olmak üzere 25 madalyaya ulaştı.

Sporculara madalyalarını Memleketler arası Halter Federasyonu Lideri Mohammed Hasan Jalood Alshammari, Puskaklar Belediye Lideri Ertuğrul Çetin ve Türkiye Halter Federasyonu Lideri Talat Ünlü verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu