Ekonomi

Antalya İçin Akıllı Gelecek Paneli: Dijital Dönüşümün Öncüsü Olmalıyız

Antalya İçin Akıllı Gelecek panelinde konuşan Lider Ali Bahar, “Antalya için stratejik sektörler olan tarım ve turizm başta olmak üzere dünyadaki gelişmelere paralel olarak akıllı teknoloji uygulamalarını iş modellerine dahil etmemiz gerekiyor.”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya Organize Sanayi Bölgesi (Antalya OSB), Antalya OSB Teknopark ve ERP Türkiye Komitesi ortaklığı, turizm ve sanayi kollarına yönelik dijital olgunluğun ve ERP uygulamalarında yol haritasının anlatıldığı “Antalya için Akıllı Gelecek Paneli” kurumlarda tartışılmaktadır. Sanayi kollarında faaliyet gösteren firma ve paydaşların katılımıyla Antalya OSB Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Panelin açılış konuşmasını yapan ATSO ve Antalya OSB Lideri Ali Bahar, dijital dönüşümün tüm şubelerin gelecek vizyonunda belirleyici olduğunu belirterek, “Antalya ve ülke ekonomisi için stratejik sektörler olan tarım ve turizm başta olmak üzere, ekonomide, çevreci bir yaklaşımla tüm sektörlerde dünyadaki gelişmelere paralel olarak, akıllı teknoloji uygulamaları turizmde yürüttüğümüz faaliyetleri yaygınlaştırmamız ve turizmde kırsal kalkınmayı destekleyecek faaliyetleri çeşitlendirmemiz de önem arz etmektedir.”

“Dijital dönüşümde öncü olmalıyız”

Antalya için dijital bir yol haritası belirlemek istediklerini kaydeden Lider Bahar, “Dünya artık bilgi ve veri odaklı ilerliyor. Biz de bu gelişmelerin gerisinde kalmamak için bu verilerden faydalanarak üretkenliği ve yenilikçiliği destekleyeceğiz.” tarım, turizm, inşaat ve sağlık başta olmak üzere tüm sektörlerde çözümler sunuyor.Dijitalleşmeden üst düzeyde yararlanacak ekonomik kararlar almamız gerekiyor.Dijital dönüşümde öncü olmak gerektiğine dikkat çeken Lider, Bahar, “Dijital dönüşüm stratejisi oluşturma konusunda üzerimize düşeni yapmalı ve öncü olmalıyız. Katılımcılarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

“Antalya yazılım üssü potansiyeline sahip”

Sanayide teknoloji yakalamanın ve dijitalleşmenin diğer departmanlara göre daha hızlı ve ileri düzeyde olduğunu kaydeden Lider Bahar, “Ancak bu yeterli düzeye ulaşmadı. İlimizde biri organize sanayi bölgesinde, diğeri İstanbul’da olmak üzere iki teknopark var. Üniversite bölgesi İlimizin turizm potansiyeli ve bu alandaki itibarı da göz önünde bulundurularak, “Antalya’nın yazılım merkezi ya da yazılım üssü olma potansiyeli çok yüksek. Bu alanda kendimizi geliştirmemiz ve örnek çalışmalarla ismimizi tüm dünyaya duyurmamız gerekiyor. başta tarım, turizm, inşaat ve sağlık olmak üzere tüm sektörlerde verimliliği ve yenilikçi çözümleri destekleyecek, dijitalleşmeden üst düzeyde yararlanacak ekonomik kararlar almak.”

“Sektörün liderleri buluştu”

Turizm ve sanayi sektörlerinde hizmet veren yapılar için “dijital olgunluğun tespiti”, “dijitalleşmede yol haritası” ve “kurumlarda ERP uygulamaları” konuları ele alındı. – Halil Aksu, KOSGEB İl Müdürü- Dr. İbrahim Uğur Erkış, Antalya OSB Teknopark Genel Müdürü Dr.Aylin Tümay, Sherwood Resorts and Hotels Satış ve Pazarlama Müdürü Sezer Şener, Levent Kimya Bilgi Teknolojileri Müdürü-ERP Temsilcisi-Yusuf Ünal, AGT İş Uygulamaları ve Dönüşüm Müdürü Yasin Gökkaya, Öztiryakiler Fabrikası Genel Müdürü ERP Komitesi Antalya Temsilcisi- Serdar Yaman, Teknoloji Uygulamaları Danışmanı-Kemal Cihat Kaymul, Kayseri Model Fabrika Genel Müdürü-Salih Yalçın, Öztiryakiler Fabrikası Üretim Yönetimi Müdürü ERP Komitesi Antalya Temsilcisi-Serdar Yaman, Moderatör: Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Eğitim ve Kalite Müdürü Sehel Serin Türk, Otel İşletmeciliği Yönetim Danışmanı Timuçin Diş, Prof. Türkiye temsilcileri konuşmalarını yaparken, etkinliğe bölge sanayicileri ve ERP-bilişim temsilcileri, turizm branşının önde gelen alan temsilcileri ve akademisyenler katıldı. bir takım konuklar katıldı. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu