Haber

Bursa’da doğru tercihin adresi: Büyükşehir

BURSA (İGFA) – YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından 19 noktada tercih çadırları kuran Büyükşehir Belediyesi, gençlere ücretsiz danışmanlık desteği vermeye başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi; Eğitimden spora, kültür sanattan burslara pek çok faaliyetle gençlerin sosyal ve ekonomik taleplerine yönelik farklı projelere imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda yıl içerisinde üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere eğitim desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, sınav sonrası değerli karar noktalarından biri olan üniversite tercihinde gençleri yalnız bırakmadı.

Büyükşehir Belediyesi, 19 noktada kurduğu tercih çadırlarıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite tercihi yapacak gençlere ücretsiz danışmanlık hizmeti vermeye başladı. BUSMEK sayesinde ücretsiz ve kaliteli YKS hazırlık kurslarıyla gençlere ve ailelerine destek olan Büyükşehir Belediyesi, onları üniversite tercih döneminde de yalnız bırakmadı.

Üniversite Tercih Yönlendirme Noktaları 21-30 Temmuz ortasında şehrin farklı noktalarında hizmet verecek. Tercih rehberliği hizmeti kapsamında, deneyimli öğretmenler doğru tercih yapma konusunda rehberlik edeceklerdir. Sınav sonuçları ve kişisel tercihler değerlendirilerek gençlere en uygun üniversite ve bölümler hakkında bilgi verilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu