Yaşam

Efesli Herakleitos Felfese Günleri Sona Erdi

17 Kasım Dünya İdeoloji Günü’nde Selçuk Efes Kent Belleği’nde başlayan Efesli Herakleitos İdeoloji Günleri düzenlenen genel kıymetlendirme oturumu ile sona erdi. “Niçin Felsefe?” teması ile ikinci kere düzenlenen, aktiflik boyunca ideoloji dünyasının duayen ismi Prof. Dr. İoanna Kuçuradi başta olmak üzere ideoloji ismine değerli çalışmalara imza atan akademisyenler ve öğretmenlerin iştiraki ile gerçekleşen Efesli Herakleitos İdeoloji Günleri ideoloji severleri Efes Selçuk’ta buluşturdu.

Türkiye İdeoloji Kurumu, UNESCO Türkiye Ulusal Komitesi ve Efes Selçuk Belediyesi’nin kentin bileşenleri ile birlikte düzenlediği, ideolojinin duayen ismi Prof. Dr. İoanna Kuçuradi’nin açılış oturumuna katıldığı Efesli Herakleitos İdeoloji Günleri’nin ikinci gün aktiflikleri kapsamında çocuklar için ideoloji alanında yaptığı çalışmalarla tanınan Nuran Direk’in iştiraki ile çocuklar için ideoloji aktifliği düzenlendi. 9- 12 yaş ortası çocukların iştiraki ile düzenlenen aktiflikte çocuklar Küçük Prens kitabı üzerinden, yetişkin ve çocuk davranışlarının nedenleri, hayal, gerçek, yanlışsız, yanlış üzere kavramların üzerine tartıştılar. İkinci günün bir öbür oturumu olan “Gençlerle Felsefe” başlıklı oturumda Gülşen Öz idaresinde Çoklu Metin Okumaları üzerine uygulama yapıldı.

Efesli Herakleitos İdeoloji Günleri’nin kıymetlendirme oturumuna katılan Efes Selçuk Belediye Lideri Filiz Ceritoğlu Sengel; “Başta Türkiye Felsefe Kurumu ve değerli hocamız Prof. Dr. İoanna Kuçuradi başta olmak üzere tüm katılımcılara, katkı sunan, katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum. Umarım daha güzel bir şekilde tekrarları olur” dedi.

Başkan Ceritoğlu Sengel’in akabinde Efesli Herakleitos İdeoloji Günleri iştirakçileri aktifliğe dair görüş ve tekliflerini lisana getirdiler.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu