Haber

Hayranlık mı yoksa İstismar mı? Disney’in Atatürk kararına ünlüler ses çıkaramadı

  •     HABER7

Geçen yıl Türkiye’de yayına başladı. Disney Plus platformu, 2023’te Aras Bulut İynemlioynadığı “Atatürk” Diziyi yayınlayacağını açıkladı. Geçtiğimiz haftalarda sürpriz bir şekilde yerli içeriği yayından kaldıran platform, Atatürk dizisini de yayın listesinden kaldırmıştı.

Sosyal medyada en çok konuşulan iddiaların arasında yer alan konu hakkında hükümet yetkilileri sert açıklamalarda bulundu. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve MİT Müsteşarı İbrahim KalınSürece bizzat dahil olurken, A K Parti Sözcüsü Ömer Çelik Disney Plus’a tepki gösterdi. Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Tarihi olayları yalan siyasetlerine alet edenlere boyun eğenler, Türk Milleti’nden büyük bir ‘eksi’ aldılar.”Disney Plus’ın logosundaki ‘artı’ işaretinin ‘eksi’ olarak revize edildiği görseli paylaştı. RTÜK Başkanı Ebubekir ŞahinDisney+’ın savunmasının alınmasına ve soruşturma başlatılmasına karar verildiğini duyurdu.

Sözde ‘ATATÜRKÇÜ’ Ünlüler paraya boyun eğdiler mi?

ABD’den disneyHerkes Atatürk dizisinin yayınlanmaması kararından bahsederken, alakasız herhangi bir konuda görüş bildiren bazı ünlü isimlerin sessizliği anlamlı karşılandı.
Disney artıTürkiye’de canlı yayına geçme sürecinde olan uygulamanın ekran yüzü Halit Ergenç, Aslı Enver, Tarkan, Eda EceABD şirketi gibi isimler ‘Atatürk’ eleştiri yöneltmedi. Disney Plus’tan Recep İvedik 7Sinemasını yayınlayan Şahan Gökbakar’dan günlerdir ses çıkmadı.

AK Parti’ye Atatürk üzerinden karşı çıkmak, Diyanet İşleri BaşkanıHatta onlarca ‘Atatürk’Paylaşımlarıyla hedef kitlesi olan ünlülerin konuşma konusu Disney olunca Atatürk’ün hassasiyetlerinin ortadan kalkması anlam kazandı.

Tarkan, Halit Ergenç, Aslı Enverve birçok isim, Disney artı‘ile ilgili “Disney Etkisi”Reklamlarında uzunluk göstererek büyük miktarda reklam anlaşması yaptı.

Disney Influence reklamlarında öne çıkanlar Eda EceÖte yandan dün akşam yaptığı paylaşımda bu platformun adından hiç bahsetmedi. “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Atatürk’ün ortak sevgi, minnet ve minnet”sözlerini kullandı.

SHAHAN MANİDAR GÖNDER: GÖRÜŞÜNÜZÜ GÖRELİM!

Sosyal medya fenomeni JahreinAyrıca Atatürkdizinin kaldırılması umurunda olmayan sözlerde Kemalist Şahan Gökbakaratıfta bulundu. Recep İvedik 7Filmini Disney Plus’a satan Şahan Gökbakar, disneyJahrein’in kararına itiraz etmeyince, ” Büyük muhalefet! Büyük kanaat önderi! Naber? Kaçak villanızda haydut gibi işgal ettiğiniz kumsalda güneşlenirken kendinizi rahat hissediyor musunuz? Bir twitte mi? muhalefetinizi görelim!”ile paylaştı.

gerede-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu