Seyahat

Seyahat ederken dizüstü bilgisayar, tablet veya telefon? İşte seyahat için ideal cihaz önerileri

Yazın gelmesiyle birlikte seyahat tutkunları hazırlıklara başladı. Konfor ve rahatlığı ön planda tutan gezginler, tatillerinde de teknolojiye güveniyor. Seyahatlerinde hareketlilik ve hafiflik arayan kullanıcılar, dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefonların ortasında en kullanışlı olanı tercih ediyor. Yerli teknoloji markası Casper, seyahat hırsına göre hangi cihazın sizin için en faydalı olduğunu değerlendirdi.

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte öğrenciler, veliler ve birçok çalışan için yaz tatili başladı. Kimileri bu dönemi evde oyun oynayarak geçirmek isterken kimileri de bavullarını hazırlamaya başladı bile. Deniz tatili, kültürel türler veya karayolu gezisi… Planları ne olursa olsun, hafif seyahat etmek isteyenler valizlerindeki sınırlı yer için yanlarına alacakları üç seçeneği değerlendiriyor: dizüstü bilgisayar mı, tablet mi yoksa sadece akıllı telefon mu?

İşkolikler için Dizüstü Bilgisayar

Tatilde bile çalışmayı seven bir işkolik veya dijital göçebeyseniz, dizüstü bilgisayar sizin için gerçek seçimdir.

Dizüstü bilgisayarın en büyük avantajı çok yönlülüğüdür. Bir gezginin ihtiyaç duyabileceği hemen hemen her şeyi hızlı bir şekilde yapacak yazılımlar ve web siteleri her zaman en iyi bilgisayarda çalışır. Depolama sorun değil ve seyahat fotoğraflarınızı farklı bir kameradan/telefondan yedeklemek de çok kolay. Ayrıca, ne yaptığınıza bağlı olarak klavyeli bir cihaza ihtiyacınız vardır. Elbette tabletiniz için bir klavye alabilirsiniz, ancak birçok çalışan bunu çok verimli bulmuyor.

Biraz iş biraz eğlence diyenlere tablet

Film izlemek, kitap okumak gibi aktiviteler için tabletler aslında en verimli seçenek olarak kabul edilebilir. Tablete eğlenceli uygulamalar, oyunlar ve çevrimdışı görüntüler indirebileceğiniz için çocuklarla seyahat eden herkes için de harika bir seçimdir.

Arama veya SMS olmasa bile internet hızınız yeterince hızlıysa WhatsApp, Skype gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz. Tüm uygulamalar akıllı telefonda olduğu gibi, bazen fazlasıyla yeterli çalışır. Üstelik daha büyük ekran birçok görevi daha kolay yapmanızı sağlıyor. Pil ömrü, özellikle uçuş modundayken veya yalnızca Wi-Fi kullanırken genellikle bir akıllı telefondan daha uzundur.

Minimalist gezginler için akıllı telefon

Bugünlerde herkes bir akıllı telefonla seyahat ediyor. Onlar bizim kameramız, haritamız, tercümanımız, arkadaşlarımız ve ailemizle iletişim halinde kalma yolumuz. İşleri hafif, küçük ve kolay tutmak isteyenler için harikalar.

Peki sadece akıllı telefon ile seyahat etmek yeterli mi? Akıllı telefon ekranları her ne kadar boyutları büyüse de kitap okumak ve film izlemek için küçük kalıyor. Powerbank ile kullanım süresini uzatmak mümkün olsa da pilinin çabuk bitmesi de bir diğer dezavantaj. Bunun yanı sıra telefon ile seyahat ederken Google Maps gibi birçok faydalı uygulamayı kullanma şansına da sahipsiniz. E-postalarınıza kolayca erişebilir veya bir taksi çağırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu