Haber

Japonya Dışişleri Bakanı, ülkesinin en ciddi güvenlik ortamıyla karşı karşıya olduğunu söyledi

Japonya Dışişleri Bakanı Hayashi Yoshimasa, ülkesinin İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en önemli ve karmaşık güvenlik ortamıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Almanya’da düzenlenen 59’uncu Münih Güvenlik Konferansı (MSC) marjında ​​düzenlenen “Hint-Pasifik’te Güç İstikrarını Koruma” başlıklı oturumda yaptığı konuşmada Hayashi, Rusya-Ukrayna krizinin birinci yıldönümüne yaklaşılacağını belirterek, Japonya, Rusya’ya karşı uluslararası yaptırımlara güçlü bir şekilde bağlı. katıldığını ifade etti.

Dünyanın hiçbir yerinde statükoyu zorla değiştirmeye yönelik girişimlere müsamaha gösterilmemesinin önemine vurgu yapan Hayaşi, Hint-Pasifik’teki gerginliğe dikkat çekti.

Japonya çevresindeki sularda artan askeri faaliyetlere ve Kuzey Kore’nin balistik füze denemelerine işaret eden Hayaşi, Doğu Asya’nın güvenlik ortamına ilişkin kaygılarını aktardı.

“Bugünün Ukrayna’sı yarının Doğu Asya’sı olabilir.” Hayashi, Japonya’nın İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra en önemli ve karmaşık güvenlik ortamıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

haberkorkut.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu