Haber

Milli Voleybolcu İlkin Aydın Artvinli başarılı çocuklarla buluştu

ARTVİN (İGFA) –Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle Artvin Halkına Hizmet Vakfı, Artvin Valiliği onayı ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında lise öğrencilerine yönelik 4 günlük İstanbul tipi etkinlik düzenledi. Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözünden yola çıkan kompozisyonda başarılı olanlar.

Gençler 4 gün boyunca İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını gezerken, Cumhuriyetin 100. yıl etkinliklerine de eşlik etti. Avrupa ve Dünya Şampiyonu A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın başarılı oyuncusu, kazananın babası Tanser Aydın ile birlikte Artvinli gençleri ziyaret ederek onlara sürpriz yaptı.

İlkin Aydın, gençlerle yaptığı röportajda başarıya giden yolun çok çalışmaktan ve disiplinden geçtiğini belirterek, Artvinli olmaktan büyük gurur duyduğunu belirtti.

Tulum eşliğinde horon oynayan Aydın, gençlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Artvin Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Esen Yağcı ise röportajda, ilki olan Aydın’ın gençlere çok önemli bir örnek olduğunu belirterek, “Artvinli gençlerimizle 4 gündür bir aradayız. .İstanbul’a ilk defa geliyorlar.İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını birlikte gezdik.Cumhuriyetimizin 100.yılını birlikte kutladık.Hemşehrimiz İlkin Aydın’ın bu gençlere destek vermesi bizi gururlandırıyor.Gençler Çok heyecanlıydılar. Kazanan Aydın’ın onlarda büyük motivasyon yaratacağına eminim. “Artvin’den daha çok milli sporcu yetiştireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu