Haber

Muhalefette kayıp seçim tartışması sürüyor: Kılıçdaroğlu aday olmasaydı biz kazanabilirdik

Seçimleri kaybeden muhalefetin sonuçlarının yansımaları sürüyor.

Öyle ki seçim öncesi Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkan İyi Parti cephesi, daha sonra yeniden masaya oturdu.

Seçimlerin kaybedilmesiyle birlikte ittifakın diğer üyelerinden Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin itiraflar da gelmeye başladı.

Bazı CHP’liler de ifade verdi “Kılıçdaroğlu aday gösterilmeseydi biz kazanırdık”Bu kez İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz görüş bildirdi.

Kılıçdaroğlu adaylığını anlattı: Başka aday olsaydı kazanırdık

Haber Global ekranlarında yayınlanan ‘Madde Gündem’ programına Çağlar Cilara’nın sunumuyla konuk olan Âlâ Partili Uz, Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Seçim yenilgisinin sorumlularının tartışıldığı programda İYi Parti’den Uz, en büyük sebep olarak Kılıçdaroğlu’nun adaylığını gösterdi.

Rıdvan Uz, Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sonrası seçimin kaybedildiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığı seçimi kaybetti: Mansur Bey oyların yüzde 62’sini alıyordu.

Uz, Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adaylığını kabul etmesi halinde seçimin kazanılabileceğini belirtti. “Örneğin Mansur Bey yüzde 62 oy alıyordu. İyi Parti yüzde 17 oy aldı.”söz konusu.

Güzel Partili Uz, iki belediye başkanının daha aday olması durumunda tüm anketlerin ve bilgilerin seçimi kazandığını sözlerine ekleyerek, şunları kaydetti:

“Türkiye’yi karış karış gezen, halkı gezen, esnafı gezen bir Meral Akşener vardı. Bu yönde kucağımıza fısıldayan vatandaşın bize fısıldadığı bir şey vardı. İki belediye başkanı arkadaşımız adaylığı kabul etse, mesela Mansur Bey yüzde 62 oy alacaktı. Düzgün Partisi yüzde 17 oy aldı. Bütün sandıklar, bilgiler kazanılabilirdi, ikinci tipte de böyleydi.”

haberbogazkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu