Yaşam

Reklam Direktörü Fatih Ahmet Kaya Kimdir?

2003 yılında Doğan Medya’nın Kanal D televizyonunda medya dünyasına adım attı, ilk etkili çalışmalarını yapmaya başladığı Fatih Ahmet Kaya Beyaz Show ekibinde 8 yıl görüntü yönetmeni olarak çalıştı. Beyaz Show’un en bilinen dönemlerinde bu dinamik yapı içinde yaptığı çalışmalarla yönetmenlik serüveninin temellerini attı.

Devam Eden Yönetmenin Macerası

Fatih Ahmet Kaya TV dışında departmanda birçok klip ve reklam filminin yapımcılığını da üstlendi. Exxen’de Enis Arıkan Talk Show gibi programların yanı sıra Yıldız Tilbe, Candan Erçetin, Bendeniz, Ayla Çelik, Bedür gibi sanatçılara klipler hazırladı.

Kendi Tarzında Bir Prodüksiyon Ajansı

2007 yılında kendi yapım ajansı olan Piktora Prodüksiyon Evi ve Kamera Fabrikasını kurdu. Başta Vodafone, Beymen, Pril, Casio, Avansas, Total Energies ve Castrol olmak üzere yerli ve yabancı birçok marka için reklam, kısa film, belgesel ve TV yapımcılığı yaptı.

Ayrıca Gain’de “Start Again” adlı belgesel dizisini tasarladı ve yönetti. Sosyal medya için ise Gonca Vuslateri ve Gürgen Öz ile Amazon’da 4 hafta süren Gülen Cuma projesine imza attı.

Hem Sahada Hem Üniversitede

Sektördeki çalışmalarının yanı sıra 2015 yılından itibaren İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak göreve başlamıştır. Burada teori ve pratiğin buluştuğu noktaları öğrencilere göstermeye çalışmakta ve birçok öğrencisine çalışma fırsatı sunmaya çalışmaktadır. aynı anda sahada.

Fatih Ahmet Kaya, Piktora Prodüksiyon Evi ve Kamera Fabrikasında yaratıcı çalışmalarıyla her zaman yeni şeyler üretmeye devam ediyor.

İşte ekranlarda gördüğümüz yaratıcı çalışmalarından bazıları:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu