Haber

Romanya, Almanya, Bosna Hersek ve Sırbistan’da açılan taziye defterlerini yetkililer imzaladı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illerde büyük yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye’ye taziye ve yardımlar gelmeye devam ediyor.

Romanya Dışişleri Bakanı Bogdan Aurescu, Türkiye’nin Bükreş Büyükelçiliğini ziyaret ederek Türkiye’de meydana gelen depremin ardından taziye defterini imzaladı.

Bakan Aurescu, ziyaretin ardından sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, can kaybından duyduğu derin üzüntüyü yineleyerek, Rumen makamlarının bu son derece zor zamanlarda Türk makamları ve Türk halkının yanında dayanışma içinde olduğunu ifade ederek, yaralılara acil şifa dileklerini iletti.

Bakan Aurescu, mümkün olduğu kadar çok insanın kurtarılabileceğini umduğunu da sözlerine ekledi.

Dışişleri Bakanı Aurescu’nun ardından Romanya Başbakanı Nicolae Ciuca ve Kültür Bakanı Lucian Romascanuda da Büyükelçiliği ziyaret ederek taziye defterini imzaladı.

Almanya İçişleri Bakanı Faeser taziye defterini imzaladı

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Kahramanmaraş’taki depremlerde hayatını kaybedenler anısına Berlin’deki Türkiye Büyükelçiliği’nde açılan taziye defterini imzaladı.

Faeser, depremlerde hayatını kaybedenler için başsağlığı dilemek üzere Berlin’deki Türkiye Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar ile bir araya gelen Faeser, taziye defterini imzaladı ve Türk bayrağı önünde saygı duruşunda bulundu.

Faeser, taziye defterine yazdığı notta, bu doğal afette hayatını kaybedenlerin yanında olduğunu belirterek, yakınlarına ve dostlarına başsağlığı diledi.

Almanya’nın bu zor durumu aşması için tüm imkan ve imkanlarıyla destek verdiğini ifade eden Faeser, “Türkiye’de bu korkunç felaketten etkilenen tüm insanların yanındayız.” ifadesini kullandı.

Bosna Hersek ve Sırbistan’dan taziye mesajı

Bosna Hersek Temsilciler Meclisi Başkanı Denis Zvizdic, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği’nde açılan taziye defterini imzaladı.

Zvizdiç, taziye defterine şunları yazdı: “Dualarımız ve dualarımız enkaz altında kalanlarla birlikte, bir an önce canlı olarak çıkarılmalarını temenni ediyorum. Allah’tan hayatını kaybedenlerin mekanını cennet eylemesini diliyorum. , ve hayatta kalanlara sabır diliyorum. Yaraları bir an önce sarmak için bu zor zamanlarda birlikteyiz.” ifadeleri kullandı.

Büyükelçi Sadık Babür Girgin ile görüşen Zvizdic, Türk halkına taziyelerini iletti.

Sırbistan Meclis Başkanı Vladimir Orlic de Türkiye’nin Belgrad Büyükelçiliği’nde açılan taziye defterini imzaladı.

Orliç, Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy’a taziyelerini iletti.

kangalajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu