Haber

Rusya: Bryansk’taki “terör eylemlerine” misilleme olarak Ukrayna’daki hedefleri vurduk

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, geçtiğimiz hafta Bryansk bölgesindeki “terör eylemlerine” misilleme olarak Ukrayna’daki hedefleri yüksek hassasiyetli uzun menzilli füzelerle vurduklarını bildirdi.

Konaşenkov yaptığı açıklamada, Rusya’nın Bryansk bölgesinin Ukrayna’nın 2 Mart’ta gerçekleştirdiği “terör eylemlerine” misillemede bulunduğunu belirterek, “Kinjal hipersonik füze sistemi, hava, deniz ve kara konuşlu yüksek hassasiyetli uzun menzilli füzeler, kilit önem taşıyor. Ukrayna’nın askeri altyapısının unsurları, savunma sanayi işletmeleri ve bunlara güç sağlayan tesisler vuruldu.” ifadeleri kullandı.

Saldırıda tüm hedeflere ulaşıldığına dikkati çeken Konaşenkov, “Belirlenen tüm hedefler vuruldu. Saldırı sonucunda silahlı insansız hava araçlarının üsleri imha edildi, rezervlerin ve yabancıların transferinde kullanılan demiryolu ulaşımı sağlandı. silahlar kesildi, askeri teçhizatın onarımı ve mühimmat üretim tesisleri de imha edildi.” dedi.

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zaluzhny, Rusya’nın Ukrayna’nın kritik altyapısına 81 füze saldırısı düzenlediğini açıkladı.

Ukrayna Enerji Bakanlığı da Kiev, Mykolaiv, Kharkiv, Zaporizhia, Odessa, Dnipropetrovsk ve Zhitomir bölgelerinin enerji tesislerinin hedef alındığını bildirdi.

Rusya’nın Bryansk bölgesinde Ukraynalı olduğu belirtilen “sabotaj gruplarının” 2 Mart’ta Rusya-Ukrayna sınırındaki bölgedeki köye sızarak silahlı saldırı düzenlediği bildirildi. saldırıda kişi hayatını kaybetti, bir kişi yaralandı.??????

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, saldırıyı “terör eylemi” olarak nitelendirdi.

amasrahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu