Teknoloji

Twitter, Alt Yığın Bağlantılarını Güvensiz Olarak İşaretliyor

Perşembe günü Twitter, Substack kullanan kişilerin hikayelerine tweet yerleştirmesini engelledi. Sonra Cuma sabahı erken saatlerde, kişileri içeren Twitter Substack tweet’lerde engellenen etkileşim.

Ardından kullanıcılar bu tweet’leri gönderir. beğenemedim veya retweetleyemedim , ancak alıntıyı retweetleyebildiler. Ardından Cuma sabahı Twitter, bu kısıtlamaları resmi Substack hesabından gelen tweet’lere uyguladı.

Twitter Dosyalarını yazan gazeteci Matt Taibi bile bundan şikayet ediyor.

CEO Elon Musk, son zamanlarda Substack hakkında herhangi bir tweet atmadı ve yorum istendiğinde, Mart ortasından beri yaptığı gibi Twitter’ın basın e-postası otomatik olarak açıldı. Kaka emojisi ile cevap verdi.

Substack’in Notlar özelliği, haber bülteni platformuna birçok Twitter benzeri öğe ekler. Twitter Dosyalarını habere dönüştürmek için Musk tarafından özel olarak seçilen bir gazeteci. Matt TaibbiCuma günü belirsiz bir tarafça “Twitter, yeni Substack Notes özelliğinden rahatsız ve onu düşmanca bir rakip olarak görüyor”söylendiğini söyledi.

Ayrıca kendisine “makalelerimi Twitter yerine Substack’te yayınlama seçeneği verildi” de belirtti. Bunun üzerine Taibi, artık Twitter’ı kullanmayacağını belirtti.

Aralık ayında Misk “rakiplerin acımasız reklamı”bunu bir politika ihlali olarak tanımladı ve Instagram, Mastodon, Facebook ve diğerlerine gönderdi. engellenen bağlantı paylaşımı . Ancak daha sonra bu kısıtlamalar kaldırıldı.

Artık Substack’in Twitter ile rekabet etmeye çalıştığını hissettiğine göre, onu geri getirmeye karar vermiş olabilir, ancak şimdilik, en azından Substack olayını tweetleyebileceğinizi belirtelim. İzini sürmeye çalışan herkes, yalnızca içeriğe ulaşmak için ihtara tıklamak zorunda kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu